mudr.emilia luknarova vitalclinic 2


Priatelia, vitajte u nás! Cez leto sme usilovne pracovali a tak máme pre vás viacero noviniek. Aby ste boli stále v obraze, čo sa u nás deje, nezabudnite nás sledovať aj na facebooku. Medzi najdôležitejšie novinky patrí fakt, že sme sa stali certifikovaními PPA terapeutmi. Ide o jedinečný fyzioterapeutický koncept podľa PhDr. Ingrid Palaščákovej Špringrovej PhD. Viac informácií o diagnostike svalov panvového dna nájdete tu: Diagnostika svalov panvového dna

PPA palascak pelvic approach inkontinencia rehabilitacia bratislava VITALCLINIC

Môžete sa tešiť na nových pomocníkov pri diagnostike aj terapii: PODOSKOP s kamerovým systémom, ultrazvuk SONO Q3, DIATHERMIU: TECno Six Red Coral.

Ako prvú nám dovoľte predstaviť vám Diathermiu a jej využitie vo fyzioterapii. Fyzikálna terapia je liečebná metóda, ktorá má vo fyzioterapii svoje právoplatné miesto. Samozrejme nikdy plne nenahradí ruky fyzioterapeuta, ale v správnej kombinácii je nenahraditeľným pomocníkom. Už veľmi dávno sa potvrdili pozitívne účinky elektrického prúdu na ľudské telo. V dnešnej dobe je táto metóda natoľko diferencovaná, že dokáže ovplyvniť tkanivá na rôznych úrovniach pomocou viacerých typov prúdov a frekvencií bez toho, aby došlo k poškodeniu alebo popáleniu tela. K týmto prúdom sa radí aj diathermia, ktorá je založená na princípe vysokofrekvenčného prúdu s nízkym napätím. Už z názvu je zjavné, že diathermia využíva hlavne tepelné účinky, ktoré majú za následok prehrievanie kože a podkožných tkanív. Práve toto pôsobenie tepla zapríčiňuje rozširovanie ciev, zlepšenie prekrvenia, lepšie zásobenie tkanív výživou a odvádzanie odpadových látok z tkanív. Celkovo zrýchľuje metabolizmus a znižuje svalový tonus, čím aj znižuje bolesť a pôsobí analgeticky. Z veľkého množstva prístrojov poskytujúcich diatermické prúdy sme sa rozhodli pre využitie prístroja TECno Six Red Coral, ktorý v sebe využíva dva typy hlavíc.

I. Kapacitívna – vplýva pozitívne na svalové štruktúry, ktoré uvoľňuje a pôsobí proti bolesti, čo nám umožňuje rýchlejšiu regeneráciu, menej bolestivú manipuláciu s postihnutým miestom a skrátenie doby rehabilitácie. Využívame ju pri stuhnutých lopatkách, zamrznutých ramenách, preťažených svalových štruktúrach chrbtice a dolných končatín.

II. Rezistívna – ovplyvňuje hlavne oblasti kĺbnych plôch a mäkkých štruktúr v ich okolí. Využívame ju na rýchlejšiu regeneráciu kĺbov a lepšie cievne zásobenie a výživu. 

diatermia vitalclinic 3
Ďalším obrovským pomocníkom sa stal náš nový ultrazvuk SONO Q3 pri diagnostike a terapii dysfunkcie svalov panvového dna. Je nenahraditeľný nielen pri diagnostike, ale aj pri následnej terapii, kedy poskytuje našim klientom okamžitú spätnú väzbu, či zápájajú správne svaly.
sono ppa vitalclinic
V neposlednom rade nám dovoľte pozvať vás na jedinečnú diagnostiku chodidla, pri ktorej využívame podoskop s kamerovým systémom. Na základe tohto špeciálneho podiatrického vyšetrenia vám na mieste vyrobíme termoplastické vložky do topánok na mieru.

podiatricke vysetrenie termoplasticke vlozky na mieru vitalclinic


VITALCENTRUM

Cintorínska 9

811 08 Bratislava

Vitalcentrum na

Tel.: +421 903 421 525 

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

Kde parkovať